Herlev Bladet

Årets konfirmander 2018

Se listen over hvem, der skal konfirmeres i år lige her. Og stort tillykke.

Kirkerne oplyser, at følgende skal konfirmeres i år:

Konfirmation i Lindehøj Kirke bededag, fredag den 27. april kl. 10.30 ved Michael Skov Andersen

  1. Jonathan Fromberg Christensen
  2. Marcus Pihlmann Jensen
  3. Max Kældgaard Lange
  4. Sophia Nielsen Ladewig
  5. Thea Fløe Johansen

 

Konfirmation i Præstebro Kirke bededag, fredag den 27. april kl. 11 ved Hjørdis Kjærgaard

  1. Alexander Peter Bjerre Købke
  2. Andreas Trebbien Haugbølle
  3. Casper Møller
  4. Daniel Shane Pickett Frandsen
  5. Emma Ladewig Hansen
  6. Hjalte Granskov Skovby
  7. Katarina Jensen
  8. Keyvan Anghaie Albiniussen
  9. Laura Sonne
  10. Laurits Jeppe Adelholm Christensson
  11. Markus Aaberg Warburg
  12. Merle Schøller Appleyard
  13. Mille Heinzl Lerche Sundberg
  14. Nicklas Vistoft Kleemann
  15. Oliver Efe Kurt
  16. Sofie Amalie Veirup
  17. Xondril Boamah Owusu

 

Konfirmation i Herlev kirke Bededag,fredag den 27. april kl. 13 ved Joakim Hansen

  1. Emma Katrine Øelund
  2. Gabriel Glenn Krogager
  3. Laura Marie Ethel Raun
  4. Maja Brynoldt Sørensen
  5. Melissa Brochdorff Mikkelsen
  6. Mille Ditte Pedersen
  7. Niklas Marcus Liberhøj Mortensen
  8. Sebastian Laurits Andersen
  9. Sisse Laura Lilja

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke Bededag, fredag d. 27. april kl. 13 ved Filip Eero og Dennis Jelstrup

  1. Emilie Olivia Neergaard-Dibbern
  2. Jonathan Amdi Hansen
  3. Kian Mechula Pedersen
  4. Oliver Møller-Jensen

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke lørdag den 5. maj kl. 13 ved Michael Skov Andersen

  1. Alberte Kviesgaard Christensen
  2. Anja Vincentz
  3. Buster Duun Jensen
  4. Kenneth Droob Møller
  5. Loui Bockhoff Clausen
  6. Mads Christian Møller

 

Konfirmation i Præstebro Kirke lørdag den 5. maj kl. 11 ved Dorte Østergaard Christensen

  1. Amalie Rasmussen Aaquist
  2. Elias Neiegaard Theilgaard
  3. Josefine Hedegaard Hansen
  4. Kristian Lüttge
  5. Liva Rosenwanger Orland
  6. Luna Legaard Liliendal
  7. Malthe Kensø
  8. Maria Stenby Hansen
  9. Naya Kristine Mathilde Krøll
  10. Niklas Preusse Larsen
  11. Sebastian Skov
  12. Victoria Juelstorp –Jacobsen

 

Rytmisk konfirmation i Lindehøj Kirke torsdag den 10. maj kl. 10.30 ved Niels Jørn Fogh

  1. David Gharabaghi Stückler
  2. Emilie Vollandt Paaske
  3. Helle Brigitta Østerby
  4. Mads Pedersen
  5. Mie Vittrup Pedersen
  6. Miriam Petrea Bak
  7. Neika Naomi Skjerning
  8. Niels Due
  9. Rebekka Kerstine Bildt Kanstrup
  10. Rikke Qian Lissau
  11. Victoria Therese Juhl Larsen

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke lørdag d. 12. maj kl. 10.30 ved Filip Eero og Dennis Jelstrup

  1. Anna Stenbæk Valbjørn
  2. Casper Falkedal
  3. Catinca la Cour Pind Schmidt
  4. Ida Marie Bangsgaard
  5. Jonas Foss Neldeberg
  6. Laura Vivi Nyborg
  7. Louise Vivi Nyborg
  8. Magnus Miller
  9. Naomi Juul Kelly
  10. Nicolas Carlos Chitaonga Svensson
  11. Sofie Ruchi Orbe Jensen
  12. Sofie Sønderby Persson

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke lørdag den 12. maj kl. 13.00 ved Niels Jørn Fogh

  1. Caitlin Buch
  2. Emilie Stolzenbach Kristensen
  3. Ida Marie Nielsen
  4. Jonas Sunne Batz
  5. Lukas Gotfredsen-Birkebæk
  6. Mads Schjerbeck Andersen
  7. Matilde Brandt Risager
  8. Mia Emilie Knudby
  9. Noah Kvistorf Noga
  10. Oliver Baxter Sjørring Nielsen
  11. Sara Sejr Hedegaard Petersen
  12. Sebastian Hvenegaard Saabye
  13. Sofie Amalie Viuf Lund Johansen

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke lørdag den 19. maj kl. 10.30 ved Niels Jørn Fogh

  1. Amalie Larsen Vorbo
  2. Asger Mikkel Kofoed Høier
  3. Carolina Jensine Wiggers Rasmussen
  4. Christine Frederiksen
  5. Emilie Møller Tronborg
  6. Jacob Shaffer-Lassen
  7. Laura Rettig Jacobsen
  8. Marius Aasvang Folkmann
  9. Noah Boelt Poulsen
  10. Oliver Bjerre Hvalsøe Christensen
  11. Tanja Frederiksen
  12. Tobias Eli Dalmskov
  13. Viktor Viltsborg Thomsen

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke lørdag den 19. maj kl. 13.00 ved Niels Jørn Fogh

  1. Amalie Vincents Johansen
  2. Ida Lin Neumann Oest
  3. Isabella Vejby Schultz
  4. Gustav Nicolaj Ulrik Christensen
  5. Jakob Winkel Gaardsted-Madsen
  6. Jonas Persson
  7. Josephine Marie Koch Jacobsen
  8. Nicki Overgaard
  9. Nicolai Bach Norup
  10. Noah Ziegler Sundberg
  11. Oliver Stjernholm Nielsen
  12. Oscar Emil Schmidt Jakobsen
  13. Otto Hvid Stelzig Rusom
  14. Rebecca Lauruhn
  15. Silas Nicolai Engelgaar
  16. Sophie Brønnum-Carlsen
  17. Stefan Grube Schobius
  18. Victoria Kjær Theilvig

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke lørdag den 26. maj kl. 10.30 ved Niels Jørn Fogh

  1. Alexander Klüver Hansen
  2. Camille Ojén
  3. Caroline Rødgaard-Jessen
  4. Cilja Holecz Jespersen
  5. Clara Louise Myron Wiinblad
  6. Ella Arobe Kreisby-Pedersen
  7. Emma Lange Thaysen
  8. Emma Løvig Larsen
  9. Filip Joakim Tiedgen Svejgaard
  10. Gro Korsholm Andersen
  11. Ida Toft Neldeberg
  12. Jonatan Hintze Ladewig Christiansen
  13. Julianne Bach Eibye
  14. Julie Kristina Jensen
  15. Lucas Ederstrøm Nørgaard
  16. Lukas Højer Bressendorff
  17. Majken Emilie Jensen
  18. Maya Rosa Hansen
  19. Oliver Johansen
  20. Peter Andersen
  21. Rasmus Hauerberg

 

Konfirmation i Lindehøj Kirke lørdag d. 26. maj kl. 13 ved Filip Eero og Dennis Jelstrup

  1. Arthur Odorico Sundman
  2. Cecilie Devald Johansen
  3. Clara Prehn Kongsfelt
  4. Eemil Joakim Aitomäki
  5. Ida Bonde Lenau
  6. Isabella Lindbad Storm
  7. Josephine Eileen Brazil
  8. Lea Marie Aarre
  9. Nicolaj Winther Andersson
  10. Nicolaj Winther Andersson
  11. Nicole Josefine Glade
  12. Nikita Holm Johansson
  13. Rasmus Hougaard Gebhard Ørsted
  14. Rikke Dannebrog Læssøe
  15. Sebastian Peter Svinth
  16. Sif Louise Boese Lau
  17. Simone Lyndgaard
  18. Søren Byrholdt Blomquist
  19. Søren Gytkjær Milvertz
  20. Thomas Brene Jepsen

Læs også: Kommende idrætsklasse-elever glæder sig.

 

 

Du er måske også interesseret i
Kommentarer
Henter kommentarer.....